Dnes je Sobota, 28.3.2020, meniny má Soňa, zajtra Miroslav
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Bánovciach nad Bebravou

Kam v Bánovciach nad Bebravou

Mesto Bánovce nad Bebravou a celý región sú bohaté na rôzne historické pamiatky, kultúrne pamätihodnosti a možnosti turistiky aj trávenia voľného času.

Priamo v meste a jeho bezprostrednom okolí sa nachádzajú napríklad socha sv. J. Nepomuckého, historický meštiansky dom, pomník Ľudovíta Štúra, pamätník umučených v II. svetovej vojne, náhrobník padlým a spoločný hrob na miestnom cintoríne, kostol sv. Mikuláša z 15. storočia, historický kaštieľ Horné Ozorovce, pamätný dom J. Jesenského, Mariánsky stĺp, Kostol Najsvätejšej Trojice, socha sv. Floriána, kostol sv. Michala, kaštiel rodu Ottlýkovcov a ešte mnohé iné.

V regióne je aj množstvo možností na pešiu turistiku napríklad v Strážovských vrchoch, hubárčenie a tiež cykloturistiku. Pre tých, čo radi trávia čas relaxom, odporúčame navštíviť termálne kúpalisko Pažiť s teplotou termálneho vrtu 43 stupňov Celzia. Vodná nádrž Prusy zas poskytuje možnosť rybolovu.

Kto chce spojiť turistiku s poznávaním histórie, môže navštíviť aj Jankov vŕšok, kde sa nachádza pamätník Slovenského národného povstania a križovatka mnohých turistických značiek.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Bánovce.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok